Psilium (indijski trpotec) – ima visoko vsebnost prehranskih vlaknin in se pogosto opisuje kot “čistilec črevesja”. Te vlaknine so težko prebavljive in ob stiku z vodo po zaužitju nabreknejo, zato dlje časa ostanejo v prebavnem traktu. To ima izjemno pozitiven vpliv na prebavo. V črevesju se formira masa, ki med potovanjem po prebavnem traktu nase veže snovi, ki se zadržujejo v črevesju.
Jabolčni pektin – je heteropolisaharid, ki ga proizvajajo rastline za svoje celične stene. Je prehranska vlaknina, ki je vodotopna in hrani črevesne mikrokulture. Veže vodo iz prebavil in zato vpliva na konzistenco blata. Vpliva na regulacijo krvnega sladkorja.
Močvirski slez – vsebuje vlaknine, ki se vežejo z vodo in ustvarijo neprebavljiv gel. Gel učinkuje na sluznico na način, da čeznjo naredi tanko zaščitno plast. Ima koristne učinke na prebavne poti, saj lajša vneta prebavila.
Koper – pomaga pri gastrointestinalnih težavah, pri katerih nastopajo vetrovi, napenjanje in krči.
Kamilica – pomirja sluznico, sprošča vetrove, je spazmolitik (blaži krčne bolečine), antiinflamatorno sredstvo (blaži vnetja), blaži sluznična vnetja, pri katerih se izloča sokrvca, sluz ali gnoj, antiseptik, …
Mnenja
Zaenkrat še ni mnenj.